Trening Interpersonalny

Trening Inrterpersonalny - co to jest?

 

Głównym celem treningu jest nabywanie umiejętności lepszego porozumiewania się z innymi ludźmi.

Trening interpersonalny jest intensywnym  40-sto godzinnym doświadczeniem rozwojowym odbywającym się w warunkach małej grupy (8-12 osób). To bezpieczna przestrzeń na eksperymentowanie, odkrywanie i podejmowanie ryzyka w kontakcie z innymi. To szansa na przeżycie różnicy jako doświadczenia wspomagającego rozwój relacji, a nie zagrażającego jej.

Dla kogo? 

Znasz siebie, rozumiesz swoje uczucia i potrzeby, a nadal zdarza się, że nie możesz się porozumieć z innymi. Mówisz coś, a rozmówca nie czyta Twoich intencji albo reaguje na coś, co teraz  wydaje Ci się zupełnie nieważne. 

Może jesteś po terapii, warsztatach rozwoju i innych formach pracy nad sposobem komunikacji, a wciąż szukasz jeszcze lepszego sposobu na dogadanie się z innymi ludźmi?

A może zdarza Ci się rozmawiać z ludźmi “jak na ręcznym hamulcu”? Zatrzymujesz swoje myśli i uczucia i “przekładasz” je w głowie na język, który według Ciebie będzie zrozumiały dla innych. Często nie wyrażasz przy tym swoich emocji i zostają one w tobie na długo.

Trening interpersonalny jest:

dla tych, którzy lubią doświadczać,
dla chcących odkrywać siebie w kontakcie z innymi ludźmi,
dla gotowych do wyjścia ze swoich utartych sposobów bycia z drugim człowiekiem
dla lubiących mieć wpływ na swoje życie
dla tych, którzy wiedzą, że rozwój nie ma końca.

Co się na nim dzieje?

Na treningu interpersonalnym skupiamy się tylko na tym, co się aktualnie dzieje między ludźmi. Zasada TU i TERAZ zatrzymuje grupę na tym, co na co dzień jest “pozasłaniane”, czyli na emocjonalnych reakcjach uczestników na siebie nawzajem.
Stopniowo uczestnicy wchodzą w kontakt każdy z każdym, uczą się wyrażać uczucia i eksperymentują otwarty kontakt z drugim człowiekiem. Udzielają i dostają informacje zwrotne na temat swoich zachowań w grupie.

Dlaczego tak długo?

5 dni to strasznie dużo czasu i nigdy nie ma dobrego momentu na taką wyrwę w życiu, pracy i obowiązkach. To prawda, ale trening interpersonalny to skok na bungee w samorozwoju. Intensywne przeżycie w krótkim czasie. Warto na chwilę się zatrzymać. Nie da się jechać samochodem i nie tankować. Można żyć w biegu, ale te kilka dni to inwestycja w jakość życia, jakość relacji. Zatrzymanie, które można potraktować jak SPA lub wyprawę na biegun północny. nie da się w krótszym czasie dowiedzieć się więcej  o sobie w relacjach z innymi.

 

Po co?

Po

  • zatrzymanie, poczucie i nazwanie
  • lepszy kontakt z własnymi emocjami i potrzebami
  • większą samoświadomość, wzmocnienie samostanowienia i autonomii
  • zobaczenie na nowo, gdzie kończe sie JA, a zaczynają inni
  • większe zaufanie do innych, wiarę w moc grupy i sens współpracy
  • zgodę na różnorodność, odmienność

Kiedy ?

3 - 7 kwietnia 2024 w godzinach: 

środa godz 10.00 - 19.00 

czwartek  09.00 - 18.00

piątek 9.00 - 18.00

sobota 9.00 - 18.00

niedziela 9.00 -15.00

Gdzie ?

Fundacja Sto Pociech ulica Freta 20/24a Warszawa

Za ile ?

1800 zł 

Zgłoszenia :

Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie potwierdzenia wpłaty zaliczki 200 zł na poniższy adres. Wszystkie osoby, które wpłacą zaliczkę zaprosimy na rozmowę konsultacyjną. Wpłata ta w przypadku rezygnacji z terningu zostaje uznana za opłatę za rozmowę konsultacyjną.

Po więcej informacji można pisać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub dzwonić pod numer 501161382.  Potwierdzeniem zgłoszenia  przesłanie na w/w adres potwierdzenia wpłaty zaliczki.

O prowadzących:

Od lat pracujemy  z grupami. Zaczynałyśmy pracę w Stu Pociechach prowadząc grupy psychoedukacyjne, związane ze wzmacnianiem umiejętności komunikacyjnych. Prowadziłyśmy warsztaty “Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały? Jak słuchać, żeby do nas mówiły?” i wiele autorskich warsztatów, takich jak “ Moje dziecko mnie złości” czy warsztat dla par “Jak się dobrze kłócić”. 

Od zawsze fascynował nas proces grupowy i to, co może dać grupa, zaczełyśmy prowadzić grupy wsparcia: “Urodziłam życie” dla świeżo upieczonych mam i potem kolejne grupy wsparcia dla rodziców jak “Wioska”,  “Strefa Mocy”, czy “GROM - grupa dla komandosek codzienności”.  

Grupy wsparcia wpisały się na stałe w ofertę naszej Fundacji, a my zaangażowałyśmy się w to, aby było ich coraz więcej nie tylko u nas i nie tylko w Warszawie. Otworzyliśmy Szkołę Trenerów Grup Wsparcia i właśnie prowadzimy 8 już jej edycję. Cieszymy się, że grup wsparcia jest coraz więcej i coraz więcej naszych absolwentów takie grupy prowadzi.

Ale, że rozwój to rzecz konieczna do życia, poszłyśmy dalej. Zachwycone procesem grupowym doszkalałyśmy się i teraz mamy już uprawnienia, żeby poprowadzić dla Was Trening Interpersonalny.  

Zapraszamy :-) na kolejną już edycję treningu w Fundacji Sto Pociech

IMG 20210630 062507 837

Katarzyna Dołęgowska-Urlich  

trenerka, pomysłodawczyni i współzałożycielka "Stu Pociech". Od wielu lat prowadzi grupy wsparcia dla rodziców, zwłaszcza matek.  Tworzy i prowadzi warsztaty psychoedukacyjne oraz grupy wsparcia i rozwoju dla rodziców.  Wspólautorka ogólnopolskiego programu adresowanego do młodych matek "Urodziłam życie". Obecnie szkoli trenerki grup "Urodziłam życie" i superwizuje ich pracę. Od początku zaangażowana w tworzenie i realizację Szkoły Trenerów Grup Wsparcia. Superwizuje pracę trenerów grup wsparcia.
Absolwentka animacji kultury UW, socjoterapii, szkoły trenerów, Studium Treningu Interpersonalnego Intry i licznych szkolen z zakresu pracy z grupą.
Nieustannie zadziwia ja jaką siłą daje grupa.

DSC 8578x 74

Janka Rykowska 

Psycholożka, interwentka kryzysowa, trenerka grup wsparcia i superwizorka grup wsaprcia. Ukończyła  Szkołę Treningu Grupowego, Studium Pomocy Psychologicznej i Interwencji Kryzysowej a także Studium popmocy psychologicznej dla par. Ukończyłą kurys Terapi skoncentrowanej na rozwiązaniach TSR i Psychotraumatologii.

Jest trenerką grup wsparcia i realizatorką Szkoły dla Rodziców i wychowawców  Joanny Sakowskiej .Od września 2014 w zespole psychoedukacji Stu Pociech współprowadzi warsztaty psychoedukacyjne, grupy wsparcia i treningi interpersonalne. Praacuje pod stałą superwizją.

Współprowadzi Szkołę Trenerów Grup Wsparcia.

 

Pierwsze wrażenie po treningu uczestniczki popszedniej edycji

"W tych pierwszych dniach po treningu miałam takie euforyczne wrażenie latania pod sufitem.
Mam więcej uważności na siebie i innych. Bardziej skupiam się na komunikacie "ja" - z mojej strony i u innych (u tych innych chodzi mi o to, że staram się i łatwiej mi pamiętać o tym, że oni niekoniecznie mówią o mnie, a możliwe, że raczej o sobie). Zdecydowanie łatwiej mi stawiać granice."

 

Co wielcy mówią o Treningu Interpersonalnym?

"Ja staję się w zetknięciu z Ty; stając się Ja mówię Ty. Każde prawdziwe życie jest spotkaniem."

Martin Buber

 

"Akceptować siebie takim, jakim jestem i pozwolić drugiej osobie zdać sobie z tego sprawę, jest najtrudniejszym zadaniem, jakie znam i nigdy nie osiągnąłem w tym względzie pełnej doskonałości, lecz sam fakt zdania sobie sprawy, że jest to moim zadaniem, już mnie wzbogaca, pozwala mi zrozumieć, dlaczego pewne interakcje są zablokowane i tym samym skłania do poszukiwania konstruktywnych rozwiązań.Sam muszę popracować nad rozwojem siebie, to jest trudne zadanie, ale również wzbogacające."

Carl Rogers

"[Celem treningu] jest (...) zobaczenie siebie w grupie, swoich relacji z innymi oraz nauka posługiwania się językiem uczuć (emocji) w kontakcie z drugim człowiekiem, a zwłaszcza wyrobienie w sobie umiejętności odczytywania ich w sobie."

K. Jedliński"Stanięcie w prawdzie i przekroczenie własnego lęku, prowadzi do autentycznego spotkania z drugim człowiekiem. To zaś jest prawdopodobnie naszą największa tęskonotą."

 Ryszard Kulik 

Back to Top