Sto Pociech dla firm

Jesteśmy Fundacją, która od ponad 10 lat pracuje z rodzicami dzieci w różnym wieku. Prowadzimy warsztaty umiejętności wychowawczych, konsultacje, grupy wsparcia i rozwoju.

Zapraszamy do współpracy firmy, które chcą wspierać swoich pracowników będących jednocześnie rodzicami.

Współczesny świat docenia wartości rodzinne, a szereg badań (w tym np. Instytutu Gallupa) mówi o tym, jak ważny jest stan równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym. Na dobre samopoczucie składają się oczywiście warunki pracy, ale są one tylko jedną z kilku składowych. Liczy się także to, jakie relacje mamy w domu i ile poczucia satysfakcji możemy czerpać z kontaktu z naszymi bliskimi.

Firmy szkolą swoich pracowników w obszarach dotyczących zwiększenia ich efektywności w pracy, umiejętności miękkich. Być może teraz czas na wzmocnienie ich zasobów rodzicielskich? Pracodawcy dbający o work life balance pracowników na pewno zostaną przez nich docenieni.

Proponujemy warsztaty w małych grupach, wykłady i spotkania tematyczne dotyczące np. przeżywania trudnych uczuć, zachęcania dziecka do współpracy czy motywowania itd.

 

Jeśli Państwa firma jest zainteresowana realnym wsparciem swoich pracowników w tym ważnym obszarze ich życia zapraszamy do kontaktu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod telefonem 501161382.

Do tej pory wspólparcowaliśmy z Nationale Nederlanden, BNP Paribas, Dom Kultury Praga i wielu innych. Szkoliliśmy, prowadziliśmy wykłady i warsztaty.

Przykładowe tematy:

1. Jak być rodzicem i nie zwariować? Jak radzic sobie z własnymi emocjami?

2. Jak radzić sobie z emocjami, złością dziecka?

3. Jak być skutecznym tatą?

4. Kreatywne sposoby spędzania czasu z dzieckiem (np. zabawy)

5. Profilaktyka wypalenia rodzicielskiego

6. Nastolatek w rodzinie - Kiedy kończy się wychowanie?

7. Moje dziecko mnie złości

 

Firmy, ktore szukają różnych form pomagania potrzebującym zapraszamy do dolaczenia do grona patronów naszych grup wsparcia

 patronat Grup Wsparcia2

Fundacja Sto Pociech od lat wspiera  kobiety, mamy małych dzieci. Teraz możesz i Ty :-)

O co chodzi?

Okres wczesnego macierzyństwa jest wyjątkowo intensywny dla kobiet. To czas związany z przymusową zmianą trybu życia, zawieszeniem na czas nieokreślony swoich potrzeb, takich jak sen, czas wolny, praca  czy życie towarzyskie. Statystyki mówią o tym, że jest to czas, w którym kobiety często przeżywają dużo trudnych uczuć i są z nimi same, zamknięte w domu z dzieckiem, nierzadko oddalone o setki kilometrów od swoich matek i sióstr. Ok. 30% z nich narażonych jest na depresję. Grupy wsparcia są dla nich w tym czasie ważną formą pomocy.

Fundacja Sto Pociech od 10 lat prowadzi grupy dla kobiet w takiej właśnie sytuacji. Przez cały ten okres otrzymywaliśmy dotacje, pozwalające dofinansować tę działalność od Miasta St. Warszawa i Dzielnicy Śródmieście. W tym roku po raz pierwszy nie otrzymaliśmy żadnej dotacji. Jesteśmy postrzegani jako duża i silna organizacja, która “sobie poradzi”.

Prawdopodobnie sobie poradzimy, ale gdy zmuszeni jesteśmy działać jak firma, żeby na siebie zarobić, musimy rezygnować z nierentownych produktów lub podnosić ceny.

Sytuacja młodych matek, które właśnie w związku z urodzeniem dziecka przerywają pracę zarobkową sprawia, że wydawanie pieniędzy na swoje potrzeby jest ostatnie w kolejce piętrzących się wydatków.

Jak możesz pomóc?

Narodził się pomysł na patronaty nad konkretnymi grupami. Nie chcemy zamieniać Fundacji w firmę nastawioną wyłącznie na działalność komercyjną, więc szukamy dotacji nie tylko u dużych donatorów. Możesz zostać patronem konkretnej grupy za kwotę ok.  4 tys zł, a uczestniczki mogą korzystać z grupy wsparcia za symboliczną kwotę.

Wiesz, co jest najcenniejsze między ludźmi.  Wiesz też, że nie da się tego kupić za pieniądze. Jest okazja, żeby Twoja darowizna naprawdę zmieniała świat. Dołącz do grona patronów grup wsparcia Fundacji Sto Pociech.

Zachęcamy do objęcia patronatem konkretnej grupy. W zamian proponujemy  informację na naszej stronie www , na naszym Facebooku (ponad 10 tys obserwujących), i może coś więcej, co uda nam się wspólnie wymyślić.

Może nie masz pieniędzy, ale znasz kogoś, kto ma i chciałby zrobić coś naprawdę dobrego dla innych na początku ich drogi. Prosimy przekaż tę informację dalej.

 

Nasze grupy wsparcia :

GROM - Grupa Rozwoju Osobistego Matek . Grupa dla komandosek codzienności, dedykowana matkom "ograrniaczkom", których życie nastawione jest na zaspokajanie potrzeb dzieci, dbanie o dom i związek. Grupa ta ma stwarzać przestrzeń do dbania o potrzeby tych kobiet i w efekcie przynosić im ulgę i zmiejsze nie frustracji.

Urodziłam Życie - Grupa dedykowana kobietom, które właśnie urodziły dziecko. Spotkania te dają szansę wspólnego przeżycia ogromej zmiany jaką niesie w życiu kobiety narodzenie się dziecka.

Strefa Mocy - rodzicielska grupa wsparcia, dla matek jak i dla ojców. Grupa wzmacniająca w uczestnikach kompetencje wychowawcze a przez to zamniejszająca ryzyko ich zachowań agresywnych wobec dzieci.

Grupa Ojców - Grupa tylko dla mężczyzn. Wspierająca aktywne ojcostwo i wspierająca w uczestnikach ich kompetencje wychowawcze.

Ławeczka - Grupa wsparcia dla rodziców dzieci ze specjalnymi potrzebami. 

Pestka - Grupa dla kobiet w ciąży.

Grupa dla rodziców nastolatków - kiedy dzieci dorastają i przechodzą tz kryzys adolescencji , utrzymanie z nimi dobrych relacji i kontaktu bywa ekstemalnie trudne. Tworzymy grupę dla rodziców aby  wypracowywać strategie  a także wspierać się w  przechodzeniu przez ten burzliwy czas.

Więcej inforamacjin o każej z grup.

I jeszcze artykuł, w którym staramy się pokazać czemu wsparcie udzielone rodzicom, w tak bardzo obciązającym ich okresie jakim jest wychowywanie małych dzieci jest tak bardzo ważne.

Back to Top