Zespół fundacji

Fundacja Sto Pociech powstała z inicjatywy rodziców.
Fundacja Sto Pociech powstała z powodu dzieci.
Sto pociech mają z niej jedni i drudzy.

Zespół fundacji, to w większości rodzice małych dzieci. Oprócz tego, że są profesjonalistami w różnych dziedzinach i rodzicami, mają rozmaite pasje, którymi dzielą się z innymi. 

 

 


Wszystkie zdarzenia w Stu Pociechach realizowane są przez specjalistów przygotowanych do twórczej pracy z małymi dziećmi oraz do wspierania rodziców w ich roli wychowawczej.
Fundacja współpracuje z ekspertami z rożnych organizacji pozarządowych oraz ośrodków akademickich.

 

Trzon zespołu prowadzącego grupy i warsztaty dla dorosłych:

 •          KDU strona

 • Kasia Dołęgowska-Urlich
  - absolwentka animacji kultury UW, socjoterapii i szkoły trenerów umiejętności psychospołecznych. Pomysłodawczyni i współzałożycielka "Stu Pociech". Mama Maćka, Hanki i Jaśka. Nie lubiła "siedzieć" z dziećmi w domu, za to niemalże od dzieciństwa marzyła o tym, że założy kółko gospodyń wiejskich, gdzie będzie pierze drzeć i śpiewać smętne piosenki, a jej dzieci będą się w tym pierzu radośnie tarzać. Z braku możliwości (Warszawa, brak gęsi) i z nadmiaru innych pomysłów (produkowanych leniwie i mimowolnie, za to pracowicie i gorliwie omawianych z Dorotą) zrodziło się "Sto Pociech".
  W Stu Pociechach tworzy i prowadzi warsztaty psychoedukacyjne oraz grupy wsparcia i rozwoju dla rodziców. Wciąż zadziwia ją siła, jaką daje grupa.
 •        MagdaBG
  Magda Bylka-Górska

  Psychoterapeutka i trenerka umiejętności psychospołecznych. Ukończyła czteroletnią szkołę psychoterapii Krakowskie Centrum Psychodynamiczne, Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego KCP, szkołę trenerów INTRA, Szkołę Treningu Grupowego oraz szkolenia z Focusing Oriented Theraphy. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej (www.psychodynamika.pl). W gabinecie fundacji Sto Pociech zajmuje się psychoterapią indywidualną w nurcie psychodynamicznym, poradnictwem psychologicznym i pomocą w kryzysie, a także wsparciem i psychoterapią dla kobiet w ciąży i w okresie okołoporodowym. Współautorka i wieloletnia prowadząca warsztatów i grup dla kobiet, rodziców i par oraz szkoleń dla profesjonalistów pracujących z rodzicami. Szkoli trenerki grup Urodziłam Życie. 
 • Od 1998 roku zajmowała się pomocą psychologiczną i terapią, a po urodzeniu pierwszej córki, doświadczając samej jak wielką przemianę przechodzi kobieta i cała rodzina, gdy przychodzi na świat dziecko, zaczęła przygotowywać pary do porodu w szkole rodzenia, wspierać kobiety w ciąży i rodziców małych dzieci - najpierw w Fundacji Rodzić po Ludzku. Na pierwszym spotkaniu w powstających Stu Pociechach wzruszyła się tym, że w ogóle takie miejsce istnieje, odetchnęła z ulgą i zapragnęła je współtworzyć.
 •              JR strona

 • Janka Rykowska

 • psycholożka, interwentka kryzysowowa, trenerka i edukatorka szkoły dla rodziców, superwizorka trenerów grup wsparcia. Ukończyła Szkołę Treningu Grupowego,   Studium interwencji kryzysowej a także Studium pomocy psychologicznej dla par.  Od września 2014 w zespole psychoedukacji Stu Pociech współprowadzi warsztaty psychoedukacyjne i grupy wsparcia dla rodziców i terningi interpersonalne.  Współprowadzi  Szkołę Trenerów Grup Wsparcia. Pracuje pod stałą  superwizją.
 • Mama trzech córek: Marylki , Hańci i Lulki.

                    DSC 1853x 12cc  

       Maria Smereczyńska  

Od 2020 r. po odbyciu dwuletniego stażu pracuje w Fundacji Sto Pociech w zespole psychoedukacji. Prowadzi grupy wsparcia, warsztaty i seminaria dla rodziców. Ukończyła Szkołę dla Rodziców i Wychowawców stopień I, Szkołę Trenerów Grup Wsparcia dla Rodziców w Fundacji Sto Pociech, a w 2018 r. szkolenie trenerskie Fundacji FamilyLab Polska. Absolwentka PWSFTviT w Łodzi na kierunkach: Wyższe Studium oraz Realizacji Telewizyjnej. W latach 2006 – 2020 pracowała jako montażystka telewizyjna i filmowa.

Prywatnie mama dwóch synów.

Kasia Gałązka1

 Katarzyna Gałązka Certyfikowana trenerka Family Lab, organizacji założonej przez Jespera Juula. Ukończyła "Szkołę prowadzenia grup wsparcia" w Fundacji Sto Pociech i studia podyplomowe Seksuologia Praktyczna na uczelni SWPS. Regularnie uczestniczy w superwizjach i warsztatach z zakresu rodzicielstwa i edukacji seksualnej. Prowadzi seminaria inspirujące, warsztaty, grupy wsparcia i konsultacje dla rodziców, opiekunów, nauczycieli i wychowawców. Prywatnie żona, mama trójki dzieci.

 

Zespół fundacji pracujący z dziećmi

   • DorotaP
    Dorota Piszczatowska

    Absolwentka animacji kultury UW, ze specjalizacją pedagogiczną. Pomysłodawczyni i współzałożycielka "Stu Pociech".
    Od urodzin Janka, potem Franka, a teraz Maryśki wciąż dziwi się, ile wyzwań i odkryć wynika z tego, że duży człowiek musi się dogadać z małym człowieczkiem, a mały z dużym. W tym zadziwieniu, raz po raz wpada na różne pomysły, potem w różne frustracje, a potem na jeszcze lepsze pomysły. Część z nich realizuje w Stu Pociechach, wymyślając dla dzieci i rodziców wydarzenia i warsztaty artystyczne, edukacyjne, przyrodnicze oraz swoje ulubione - z lekka wariackie i  po prostu radosne.
   • AsiaSS
    Asia Salwicka

    Z wykształcenia architekt krajobrazu i plastyk. Ukończyła roczny kurs pedagogiki Marii Montessori, szkolenie z zakresu wykorzystania metody projektów badawczych w pracy z dziećmi. Od 2006 roku współtworzy w Stu Pociechach spotkania i warsztaty poznawcze dla starszych i młodszych dzieci, dodatkowo zajmuje się kordynacją działań zespołu edukacyjnego, pracą w zarządzie, stroną internetową i ogrodem.
    Od kilku lat interesuje się Pedagogiką Przygody i uczestniczy w warsztatach z tej dziedziny, w 2016 r. ukończyła międzynarodowy kurs Trenerów outdoorowych, w 2017 Kurs Pedagogiki Dzikiej Przyrody. Mama Oli, Tomka i Maliny.
   • MartaR
    Marta Ryng
    Z wykształcenia psycholog, absolwentka studiów podyplomowych “Wczesna Interwencja: Pomoc dziecku i Rodzinie”. Ukończyła szkolenia Akademii Komeńskiego z zakresu „Metody projektów badawczych”, oraz „Obserwacja i dokumentacja rozwoju dzieci”, oraz kurs Pedagogiki Marii Montessori. W Fundacji Sto Pociech od 5 lat współtworzy projekt "Brykamy bez mamy" oraz inne zajęcia adresowane dla najmłodszych. Fascynuje ją dziecięca różnorodność i nieprzewidywalność dziecięcych pomysłów. Mama Frania, Stasia, Marysi i Józka.
   •  

 •            
 •   AsiaSo

 • Asia Soja
  Psycholog, specjalizuje się w psychologii klinicznej dziecka. Odbyła staż w Poradni Psychologicznej Centrum Zdrowia Dziecka oraz w Ośrodku Terapeutycznym dla Dzieci. W Stu Pociechach prowadzi grupy zabawowe: "Dreptaki Młodszaki", "Dreptaki Starszaki" oraz "Brykamy bez mamy 2". Kontakt z dzieciakami: z ich pomysłowością, kreatywnością i energią są dla Niej wyjątkowo inspirujące i rozwijające. Fundacja Sto Pociech nieustannie pozytywnie Ją zaskakuje i "otwiera" na nowe możliwości.

 

 • 20191001 135134
 • Magda Siciarek - z wykształcenia etnolog i antropolog kultury. Ukończyła roczny kurs pedagogiki Marii Montessori. Od zawsze w jakiejś formie pracuje z dziećmi. W Fundacji Sto Pociech współprowadzi zajęcia Leśne szperaki. Lubi wyprawy do lasu, w góry i nad wodę. Mama Mateusza, Marty, Marysi i Hani.
 • Marlena Szymczyk - Psycholg, ukończyła specjalizację kliniczną i osobowości na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a także Studia Podyplomowe „Diagnoza Kliniczna Dziecka i Jego Rodziny” na Wydziale Psychologii na UW. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Fundacji Sto Pociech, Klubie Terapeutycznym dla Dzieci z Problemami Emocjonalnymi i Ich Rodziców przy Ośrodku Badań i Usług Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Najbardziej zainteresowana jest psychologią więzi, rozwojem osobowości, kształtowaniem się relacji.
 • 20191001 135022 
 • Agata Maj - absolwentka psychologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, z Fundacją Sto Pociech związana od kilku lat, jest także wolontariuszką Klubiku Terapeutycznego dla Dzieci z Problemami Emocjonalnymi i ich Rodziców. Aktualnie intensywnie dokształca się, bierze udział w szkoleniach i poszerza swoją wiedzę z zakresu pracy z dziećmi. W psychologii najbardziej interesuje ją rozwój emocjonalny, kształtowanie się relacji i więzi. 

Asia Kasztelaniec - od ponad 12 lat pisze i realizuje scenariusze i projekty działań edukacyjno - twórczych dla warszawskich organizacji pozarządowych i instytucji kultury i przedszkoli. Wspiera uważną obecnością podczas swobodnej zabawy i kreatywnych działań na świeżym powietrzu w lasach i parkach miejskich w roli nauczyciela przedszkola leśnego. Organizuje fabularne wyprawy przygodowo - terenowe i wyjazdy wakacyjne dla rodzin. Interesuję się leśną pedagogiką, kulturami świata, storytellingiem. Mama Stasi i Alka.

Monika Sejbuk - Animatorka społeczno-kulturalna, aktywistka i pedagog. Od 2015 r. związana z sektorem pozarządowym. Lubi wymyślać nowe projekty i realizować je, pisać wnioski o granty. Od 2019 r. aktywnie uczestniczy w pisaniu projektów do budżetu obywatelskiego. Celem jej działań jest zapewnienie powszechnej edukacji na wysokim poziomie z szacunkiem do dzieci w oparciu o relacje, dialog i obserwację w kontakcie z naturą i sobą samym. Organizatorka i pomysłodawczyni projektów kulturalnych i edukacyjnych m.in. pierwszej w Polsce bezpłatnej wypożyczalni pomocy Montessori na Bemowie, Miejsca Wolnej Zabawy w MAL Dwa Jelonki (inspirowanego pedagogiką Emmi Pikler, pedagogiką waldorfską i myślą Janusza Korczaka), Rodzinnego Klubu Przyrodniczego, szkoleń dla edukatorów, spotkań z teatrem kamishibai. Przewodnicząca Rady Chóru Mam na Bemowie. Skończyła roczne szkolenie dla Nauczycieli Przedszkoli Leśnych. W edukacji bliska jest jej idea w której przestrzeń pełni funkcję trzeciego nauczyciela. Trenerka I stopnia Smyko-Multisensoryki. Entuzjastka alternatywnej edukacji i dalekich rowerowych podróży. Mama Feli i Emila.

Małgorzata Kędzierzawska - plastyk, edukator, absolwentka warszawskiej ASP i podyplomowych studiów pedagogicznych. Przygotowuje i prowadzi autorskie warsztaty plastyczne i kreatywne dla dzieci w różnym wieku, od 10 lat tworzy własny cykl zajęć dla najmłodszych dzieci skupiony na sensorycznym poznaniu świata. W swojej pracy najbardziej lubi porządnie się wybrudzić.  Prywatnie mama dwóch bardzo fajnych chłopaków.

Mediatorzy

 • Karolina Krupa – psycholog, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizacji terapia rodzin i małżeństw, psycholog w Poradni Psychologiczno­Pedagogicznej, członek Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych, stażystka w Ośrodku dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, Zakładu Terapii Rodzin Collegium Medicum UJ, Ambulatorium Terapii Rodzin Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Krakowie
 • Leszek Kluz – mediator, negocjator, od 2003 roku wykorzystuje w swoim życiu i pracy metodę Nonviolent Communication. Członek Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych. Mediator Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

 

Fundacja Sto Pociech nie powstałaby i nie mogłaby istnieć, gdyby nie wsparcie oo. Dominikanów.

Wiele warsztatów i spotkań w "Stu pociechach" nie byłoby możliwych gdyby nie gotowość zaproszonych gości do bezinteresownego dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami. Dziękujemy.

Dziękujemy też wolontariuszom i wszystkim tym, którzy wspomagają działania Fundacji często w sposób niewidoczny dla jej bywalców

 

Stale współpracują z nami:

 

i wiele innych....

 

 

 

 

Back to Top