Informacje
Rejestracja na konferencję: |
kup bilet >>>> |
Tego jeszcze nie było!
Robimy naszą pierwszą konferencję! Zapraszamy rodziców, wychowawców i osoby pracujące z rodzinami. Chcemy zwrócić Waszą uwagę na znaczenie więzi we wczesnej relacji opiekuna z dzieckiem i jej wpływ na dalszy rozwój dziecka.
Podczas konferencji będzie można wziąć udział w wykładach profesjonalistów, zajmujących się problematyką więzi oraz w warsztatch prowadzonych przez nasz zespół.
{gallery}konferencja{/gallery}
Tego jeszcze nie było! Robimy naszą pierwszą konferencję! Zapraszamy rodziców, wychowawców i osoby pracujące z rodzinami. Chcemy zwrócić Waszą uwagę na znaczenie więzi we wczesnej relacji opiekuna z dzieckiem i jej wpływ na dalszy rozwój dziecka.
Podczas konferencji będzie można wziąć udział w wykładach profesjonalistów, zajmujących się problematyką więzi oraz w warsztatch prowadzonych przez nasz zespół.
PROGRAM KONFERENCJI
20.04 - piątek - WARSZTATY Na warsztaty obowiązują zapisy, liczba miejsc jest ograniczona. Ze względu na równoległy przebieg warsztatów, każdy uczestnik moze wziąć udział w maksymalnie 3 warsztatach. 10:00 – 12:00 warsztat 1 12:00 – 12:30 przerwa kawowa 12:30 – 14:30 warsztat 2 Zapraszamy na krótki warsztat o zabawach sensorycznych, na którym dowiesz się : LUB warsztat 3... Wszystkie mogą stać się pretekstem do spotkania dziecka z rodzicem. Jakże nieprzecedzona w bogactwie jest chociażby łyżka durszlakowa! Zapraszam do przypatrzenia się jej z bliskości i z dystansu. Z rozmaitych perspektyw, pozwalających dostrzec coś więcej niż zwykły sprzęt kuchenny. 14:30 – 16:00 przerwa obiadowa16:00 – 19:00 warsztat 4LUB warsztat 5
|
21.04 - sobota - WYKŁADY:10:00 – 10:30 Otwarcie konferencji - Anna Ciupa10:30 – 11:30 wykład 111:30 – 12:00 przerwa kawowa12:00 – 13:00 wykład 2A może potem nie poradzi sobie beze mnie?” Na wykładzie będziemy rozmawiać o tym, dlaczego to wsparcie rodziców ma tak duże znaczenie w rozwoju dzieci, a szczególnie w regulacji emocji. Poruszymy kwestie dotyczące różnic w regulacji i kontroli emocji, możliwości, które mają w tym zakresie małe dzieci oraz strategii, które mogą być dla nich wspierające. Bazując na wiedzy o rozwoju emocjonalnym dzieci i rozwoju mózgu, będziemy sięgać do takich metod, które umacniają relacje dorośli-dziecko, a jednocześnie stanowią pewnego rodzaju „ładowanie baterii” na dziecięcą przyszłość. 13:00 – 13:30 przerwa kawowa13:30 – 14:30 wykład 3O potrzebie wyrażania tych przeżyć i wartości różnych form wsparcia, środowiskowego i profesjonalnego, jakiego potrzebują rodzice i dzieci w ich wspólnej drodze, od samego jej początku, warto mówić otwarcie i wprost, doceniając intuicyjne wybory rodziców i wzmacniając ich poczucie kompetencji, ale też „odczarowując” temat rodzicielskich trudności. Prezentacja ma na celu przybliżenie tej problematyki. 14.30 - 15.30 Czas na wymianę myśli i doświadczeń |
PATRONUJĄ NAM
HONOROWY PATRONAT
ORAZ
PRELEGENCI
Do prowadzenia wykładów zaprosiliśmy znamienitych gości - ekspertów w dziedzinie psychologii rozwojowej. Poniżej sylwetki prelegentów.
Anita Janeczek – Romanowska - psycholog dziecięcy, autorka strony www.bycblizej.pl, współzałożycielka Ośrodka Wsparcia i Rozwoju Bliskie Miejsce. Od 10 lat wspiera rodziców i specjalistów pracujących z małymi dziećmi. Współpracuje z poradniami, przedszkolami i ośrodkami wsparcia dla rodzin. W swojej pracy chce wspierać dzieci i dorosłych w umacnianiu relacji między nimi. Ma głębokie przekonanie, że bezpieczna, bliska relacja między dzieckiem a dorosłym jest zasobem, który daje moc do zmiany i rozwoju. Stawia na rzetelną i sprawdzoną wiedzę psychologiczną, na bieżąco śledzi badania z zakresu psychologii dziecka, a ich rezultaty pomaga przełożyć rodzicom na język i realia codzienności. W codzienności i praktyce zawodowej czerpie z Porozumienia bez przemocy, Rodzicielstwa Bliskości, teorii Daniela Siegela i innych niedyrektywnych koncepcji. Doświadczenie własnego macierzyństwa uważa za najlepszą z podyplomówek i kursów, w jakich dotychczas brała udział.
Diana Senator - dr psychologii i mgr biotechnologii. Wiele lat pracowała w Poradni dla Dzieci z Autyzmem w Instytucie Psychiatrii i Neurologii. Obecnie prowadzi własny ośrodek diagnostyczno-terapeutyczny. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się zintegrowanym spojrzeniem na człowieka od podstaw genetycznych poprzez neuronaukę do podejścia humanistycznego.
Magdalena Polaszewska – Nicke - psycholożka, współzałożycielka i prezeska ZERO-PIĘĆ. Fundacji na rzecz zdrowia psychicznego małych dzieci. Współpracuje z ośrodkami pomocy społecznej oraz przedszkolami. W swojej praktyce koncentruje się na wspieraniu dzieci i ich rodziców, m.in. poprzez psychoanalityczną terapię ukierunkowaną na relację rodzic-dziecko. Jest współautorką programów profilaktycznych realizowanych przez Fundację ZERO-PIĘĆ, adresowanych do rodziców małych dzieci oraz profesjonalistów pracujących z małymi dziećmi, udziela konsultacji indywidualnych i rodzinnych, prowadzi warsztaty dla rodziców dzieci w wieku od 0 do 6 lat, a także dla rodziców spodziewających się narodzin swych dzieci. Jest członkinią World Association for Infant Mental Health, autorką przekładów tekstów naukowych z języka angielskiego, m.in. książki „Przywiązanie” Johna Bowlby’ego, oraz współautorką tekstów dotyczących szeroko pojętej tematyki przywiązania.
Anna Ciupa - psycholog, kierownik Ośrodka Badań i Usług Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. W 1988 wraz z p. doc H.Olechnowicz stworzyły klub terapeutyczny dla dzieci z zaburzeniami emocjonalnymi, przy wsparciu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. U podstaw działania tego ośrodka przyjęto założenia wyprowadzone z teorii więzi Bowlbiego oraz założeń terapii niedyrektywnej doc H.Olechnowicz. Wykładowca studiów podyplomowych dla nauczycieli upowszechniających powyższe założenia.
O prowadzących warsztaty przeczytacie na stronie Zespół Stu Pociech>>
PARTNER
Partnerem konferencji „Więź w codzienności” jest Foodwise, internetowa poradnia dietetyczna. Bo jedzenie jest bardzo ważnym elementem naszego życia codziennego. Wspólne buszowanie w warzywniaku lub innym sklepie z żywnością, wspólne przygotowywanie posiłków czy wreszcie wspólne ich spożywanie to piękne chwile, które budują życie dziecka. WIĘCEJ
Koszt udziału w konferencji:
40zł - 1 warsztat (piątek)
100zł - wykłady (sobota)
pakiety promocyjne:
120zł - 1 warsztat i wykłady, 140zł - 2 warsztaty i wykłady, 160zł - 3 warsztaty i wykłady
Zapewniamy uczestnikom przerwy kawowe.
Nie zapewniamy posiłków. Na miejscu, w kafejce, jest możliwość zjedzenia obiadu (tarty, zupy, pierogi).
Konferencja odbędzie się w siedzibie Fundacji:
Fundacja Sto Pociech
ul. Freta 20/24 a
00-227 Warszawa
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel: +48 530 494 027
Rejestracja na konferencję: |
kup bilet >>>> |