Zespół fundacji

Fundacja Sto Pociech powstała z inicjatywy rodziców.
Fundacja Sto Pociech powstała z powodu dzieci.
Sto pociech mają z niej jedni i drudzy.

Zespół fundacji, to w większości rodzice małych dzieci. Oprócz tego, że są profesjonalistami w różnych dziedzinach i rodzicami, mają rozmaite pasje, którymi dzielą się z innymi. 

 

 


Wszystkie zdarzenia w Stu Pociechach realizowane są przez specjalistów przygotowanych do twórczej pracy z małymi dziećmi oraz do wspierania rodziców w ich roli wychowawczej.
Fundacja współpracuje z ekspertami z rożnych organizacji pozarządowych oraz ośrodków akademickich.

 

Trzon zespołu prowadzącego grupy i warsztaty dla dorosłych:

  •          KDU strona

  • Kasia Dołęgowska-Urlich
    - absolwentka animacji kultury UW, socjoterapii i szkoły trenerów umiejętności psychospołecznych. Pomysłodawczyni i współzałożycielka "Stu Pociech". Mama Maćka, Hanki i Jaśka. Nie lubiła "siedzieć" z dziećmi w domu, za to niemalże od dzieciństwa marzyła o tym, że założy kółko gospodyń wiejskich, gdzie będzie pierze drzeć i śpiewać smętne piosenki, a jej dzieci będą się w tym pierzu radośnie tarzać. Z braku możliwości (Warszawa, brak gęsi) i z nadmiaru innych pomysłów (produkowanych leniwie i mimowolnie, za to pracowicie i gorliwie omawianych z Dorotą) zrodziło się "Sto Pociech".
    W Stu Pociechach tworzy i prowadzi warsztaty psychoedukacyjne oraz grupy wsparcia i rozwoju dla rodziców. Wciąż zadziwia ją siła, jaką daje grupa.
  •        MagdaBG
    Magda Bylka-Górska

    Psychoterapeutka i trenerka umiejętności psychospołecznych. Ukończyła czteroletnią szkołę psychoterapii Krakowskie Centrum Psychodynamiczne, Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego KCP, szkołę trenerów INTRA, Szkołę Treningu Grupowego oraz szkolenia z Focusing Oriented Theraphy. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej (www.psychodynamika.pl). W gabinecie fundacji Sto Pociech zajmuje się psychoterapią indywidualną w nurcie psychodynamicznym, poradnictwem psychologicznym i pomocą w kryzysie, a także wsparciem i psychoterapią dla kobiet w ciąży i w okresie okołoporodowym. Współautorka i wieloletnia prowadząca warsztatów i grup dla kobiet, rodziców i par oraz szkoleń dla profesjonalistów pracujących z rodzicami. Szkoli trenerki grup Urodziłam Życie. 
  • Od 1998 roku zajmowała się pomocą psychologiczną i terapią, a po urodzeniu pierwszej córki, doświadczając samej jak wielką przemianę przechodzi kobieta i cała rodzina, gdy przychodzi na świat dziecko, zaczęła przygotowywać pary do porodu w szkole rodzenia, wspierać kobiety w ciąży i rodziców małych dzieci - najpierw w Fundacji Rodzić po Ludzku. Na pierwszym spotkaniu w powstających Stu Pociechach wzruszyła się tym, że w ogóle takie miejsce istnieje, odetchnęła z ulgą i zapragnęła je współtworzyć.
  •              JR strona

  • Janka Rykowska

  • psycholożka, interwentka kryzysowowa, trenerka i edukatorka szkoły dla rodziców, superwizorka trenerów grup wsparcia. Ukończyła Szkołę Treningu Grupowego,   Studium interwencji kryzysowej a także Studium pomocy psychologicznej dla par.  Od września 2014 w zespole psychoedukacji Stu Pociech współprowadzi warsztaty psychoedukacyjne i grupy wsparcia dla rodziców i terningi interpersonalne.  Współprowadzi  Szkołę Trenerów Grup Wsparcia. Pracuje pod stałą  superwizją.
  • Mama trzech córek: Marylki , Hańci i Lulki.

                    DSC 1853x 12cc  

       Maria Smereczyńska  

Od 2020 r. po odbyciu dwuletniego stażu pracuje w Fundacji Sto Pociech w zespole psychoedukacji. Prowadzi grupy wsparcia, warsztaty i seminaria dla rodziców. Ukończyła Szkołę dla Rodziców i Wychowawców stopień I, Szkołę Trenerów Grup Wsparcia dla Rodziców w Fundacji Sto Pociech, a w 2018 r. szkolenie trenerskie Fundacji FamilyLab Polska. Absolwentka PWSFTviT w Łodzi na kierunkach: Wyższe Studium oraz Realizacji Telewizyjnej. W latach 2006 – 2020 pracowała jako montażystka telewizyjna i filmowa.

Prywatnie mama dwóch synów.

Kasia Gałązka1

 Katarzyna Gałązka Certyfikowana trenerka Family Lab, organizacji założonej przez Jespera Juula. Ukończyła "Szkołę prowadzenia grup wsparcia" w Fundacji Sto Pociech i studia podyplomowe Seksuologia Praktyczna na uczelni SWPS. Regularnie uczestniczy w superwizjach i warsztatach z zakresu rodzicielstwa i edukacji seksualnej. Prowadzi seminaria inspirujące, warsztaty, grupy wsparcia i konsultacje dla rodziców, opiekunów, nauczycieli i wychowawców. Prywatnie żona, mama trójki dzieci.

 

Zespół fundacji pracujący z dziećmi

      • DorotaP
        Dorota Piszczatowska

        Absolwentka animacji kultury UW, ze specjalizacją pedagogiczną. Pomysłodawczyni i współzałożycielka "Stu Pociech".
        Od urodzin Janka, potem Franka, a teraz Maryśki wciąż dziwi się, ile wyzwań i odkryć wynika z tego, że duży człowiek musi się dogadać z małym człowieczkiem, a mały z dużym. W tym zadziwieniu, raz po raz wpada na różne pomysły, potem w różne frustracje, a potem na jeszcze lepsze pomysły. Część z nich realizuje w Stu Pociechach, wymyślając dla dzieci i rodziców wydarzenia i warsztaty artystyczne, edukacyjne, przyrodnicze oraz swoje ulubione - z lekka wariackie i  po prostu radosne.
      • AsiaSS
        Asia Salwicka

        Z wykształcenia architekt krajobrazu i plastyk. Ukończyła roczny kurs pedagogiki Marii Montessori, szkolenie z zakresu wykorzystania metody projektów badawczych w pracy z dziećmi. Od 2006 roku współtworzy w Stu Pociechach spotkania i warsztaty poznawcze dla starszych i młodszych dzieci, dodatkowo zajmuje się kordynacją działań zespołu edukacyjnego, pracą w zarządzie, stroną internetową i ogrodem.
        Od kilku lat interesuje się Pedagogiką Przygody i uczestniczy w warsztatach z tej dziedziny, w 2016 r. ukończyła międzynarodowy kurs Trenerów outdoorowych, w 2017 Kurs Pedagogiki Dzikiej Przyrody. Mama Oli, Tomka i Maliny.
      • MartaR
        Marta Ryng
        Z wykształcenia psycholog, absolwentka studiów podyplomowych “Wczesna Interwencja: Pomoc dziecku i Rodzinie”. Ukończyła szkolenia Akademii Komeńskiego z zakresu „Metody projektów badawczych”, oraz „Obserwacja i dokumentacja rozwoju dzieci”, oraz kurs Pedagogiki Marii Montessori. W Fundacji Sto Pociech od 5 lat współtworzy projekt "Brykamy bez mamy" oraz inne zajęcia adresowane dla najmłodszych. Fascynuje ją dziecięca różnorodność i nieprzewidywalność dziecięcych pomysłów. Mama Frania, Stasia, Marysi i Józka.
      •  

  •            
  •   AsiaSo

  • Asia Soja
    Psycholog, specjalizuje się w psychologii klinicznej dziecka. Odbyła staż w Poradni Psychologicznej Centrum Zdrowia Dziecka oraz w Ośrodku Terapeutycznym dla Dzieci. W Stu Pociechach prowadzi grupy zabawowe: "Dreptaki Młodszaki", "Dreptaki Starszaki" oraz "Brykamy bez mamy 2". Kontakt z dzieciakami: z ich pomysłowością, kreatywnością i energią są dla Niej wyjątkowo inspirujące i rozwijające. Fundacja Sto Pociech nieustannie pozytywnie Ją zaskakuje i "otwiera" na nowe możliwości.

 

  • 20191001 135134
  • Magda Siciarek - z wykształcenia etnolog i antropolog kultury. Ukończyła roczny kurs pedagogiki Marii Montessori. Od zawsze w jakiejś formie pracuje z dziećmi. W Fundacji Sto Pociech współprowadzi zajęcia Leśne szperaki. Lubi wyprawy do lasu, w góry i nad wodę. Mama Mateusza, Marty, Marysi i Hani.
  • Marlena Szymczyk - Psycholg, ukończyła specjalizację kliniczną i osobowości na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a także Studia Podyplomowe „Diagnoza Kliniczna Dziecka i Jego Rodziny” na Wydziale Psychologii na UW. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Fundacji Sto Pociech, Klubie Terapeutycznym dla Dzieci z Problemami Emocjonalnymi i Ich Rodziców przy Ośrodku Badań i Usług Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Najbardziej zainteresowana jest psychologią więzi, rozwojem osobowości, kształtowaniem się relacji.
  • 20191001 135022 
  • Agata Maj - absolwentka psychologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, z Fundacją Sto Pociech związana od kilku lat, jest także wolontariuszką Klubiku Terapeutycznego dla Dzieci z Problemami Emocjonalnymi i ich Rodziców. Aktualnie intensywnie dokształca się, bierze udział w szkoleniach i poszerza swoją wiedzę z zakresu pracy z dziećmi. W psychologii najbardziej interesuje ją rozwój emocjonalny, kształtowanie się relacji i więzi. 

Asia Kasztelaniec - od ponad 12 lat pisze i realizuje scenariusze i projekty działań edukacyjno - twórczych dla warszawskich organizacji pozarządowych i instytucji kultury i przedszkoli. Wspiera uważną obecnością podczas swobodnej zabawy i kreatywnych działań na świeżym powietrzu w lasach i parkach miejskich w roli nauczyciela przedszkola leśnego. Organizuje fabularne wyprawy przygodowo - terenowe i wyjazdy wakacyjne dla rodzin. Interesuję się leśną pedagogiką, kulturami świata, storytellingiem. Mama Stasi i Alka.

Monika Sejbuk - Animatorka społeczno-kulturalna, aktywistka i pedagog. Od 2015 r. związana z sektorem pozarządowym. Lubi wymyślać nowe projekty i realizować je, pisać wnioski o granty. Od 2019 r. aktywnie uczestniczy w pisaniu projektów do budżetu obywatelskiego. Celem jej działań jest zapewnienie powszechnej edukacji na wysokim poziomie z szacunkiem do dzieci w oparciu o relacje, dialog i obserwację w kontakcie z naturą i sobą samym. Organizatorka i pomysłodawczyni projektów kulturalnych i edukacyjnych m.in. pierwszej w Polsce bezpłatnej wypożyczalni pomocy Montessori na Bemowie, Miejsca Wolnej Zabawy w MAL Dwa Jelonki (inspirowanego pedagogiką Emmi Pikler, pedagogiką waldorfską i myślą Janusza Korczaka), Rodzinnego Klubu Przyrodniczego, szkoleń dla edukatorów, spotkań z teatrem kamishibai. Przewodnicząca Rady Chóru Mam na Bemowie. Skończyła roczne szkolenie dla Nauczycieli Przedszkoli Leśnych. W edukacji bliska jest jej idea w której przestrzeń pełni funkcję trzeciego nauczyciela. Trenerka I stopnia Smyko-Multisensoryki. Entuzjastka alternatywnej edukacji i dalekich rowerowych podróży. Mama Feli i Emila.

Małgorzata Kędzierzawska - plastyk, edukator, absolwentka warszawskiej ASP i podyplomowych studiów pedagogicznych. Przygotowuje i prowadzi autorskie warsztaty plastyczne i kreatywne dla dzieci w różnym wieku, od 10 lat tworzy własny cykl zajęć dla najmłodszych dzieci skupiony na sensorycznym poznaniu świata. W swojej pracy najbardziej lubi porządnie się wybrudzić.  Prywatnie mama dwóch bardzo fajnych chłopaków.

Mediatorzy

  • Karolina Krupa – psycholog, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizacji terapia rodzin i małżeństw, psycholog w Poradni Psychologiczno­Pedagogicznej, członek Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych, stażystka w Ośrodku dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, Zakładu Terapii Rodzin Collegium Medicum UJ, Ambulatorium Terapii Rodzin Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Krakowie
  • Leszek Kluz – mediator, negocjator, od 2003 roku wykorzystuje w swoim życiu i pracy metodę Nonviolent Communication. Członek Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych. Mediator Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

 

Fundacja Sto Pociech nie powstałaby i nie mogłaby istnieć, gdyby nie wsparcie oo. Dominikanów.

Wiele warsztatów i spotkań w "Stu pociechach" nie byłoby możliwych gdyby nie gotowość zaproszonych gości do bezinteresownego dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami. Dziękujemy.

Dziękujemy też wolontariuszom i wszystkim tym, którzy wspomagają działania Fundacji często w sposób niewidoczny dla jej bywalców

 

Stale współpracują z nami:

 

i wiele innych....

 

 

 

 

Dlaczego gry w kasynach internetowych cieszą się coraz większą popularnością

Polscy internauci mają dostęp do dużej ilości znakomitych gier hazardowych online. Odkąd polskie prawo pozwala na działanie w Polskie Kasyno Online, posiadających niezbędne licencje i zezwolenia, znajdziemy wiele takich stron Rzeczywiście wielu z nas zadaje sobie pytanie, czy wirtualne gry hazardowe mogą zastąpić atmosferę prawdziwego kasyna.

Odpowiedź brzmi bez wątpienia "tak", ponieważ kasyna online mają do zaoferowania naprawdę jakościową przyjemność. Oprócz rewelacji i niezapomnianych wrażeń z gry online, polscy użytkownicy kasyn będą zachwyceni różnorodnością efektów specjalnych, a także akompaniamentem dźwiękowym. Do tego dochodzi naprawdę szeroki wybór typów gier.

Miłośnicy kasyn online mogą wybierać spośród różnych gier karcianych, automatów, ruletki, zdrapek i wielu innych. Nawet najbardziej wybredni i wymagający gracze niechybnie znajdą na stronie kasyna coś dla siebie. Wygodne i zrozumiałe menu oraz łatwy dostęp na wyciągnięcie ręki z różnych urządzeń to coraz popularniejsze rozwiązanie wśród miłośników hazardu

Odkąd połączenie internetowe umożliwia uprawianie hazardu w każdym miejscu i o każdej porze, polskie kasyna stają się wielką pasją wielu z nas i mają w ofercie wiele niesamowitych niespodzianek dla swoich użytkowników.

Szwajcarska ustawa o grach hazardowych wyjaśnia status prawny gier hazardowych, zakładów gier i kasyn internetowych w Szwajcarii. Niemniej jednak to, co jest dozwolone, a co nie, nie jest jasne dla wszystkich graczy. Jakie są wymagania dotyczące licencjonowanego kasyna online? Jak mogę rozpoznać licencjonowane kasyno online? Na co gracze muszą zwrócić uwagę? Nasi eksperci odpowiadają na ważne pytania dotyczące kasyn online na stronie https://online-casino-schweiz.org/ wyjaśniają co jest legalne w prawie i kasynach online.

Artykuł 106 Konstytucji Federalnej Szwajcarii stanowi, że Federacja wydaje przepisy dotyczące gier pieniężnych na rzecz kantonów. Rząd federalny jest odpowiedzialny za licencjonowanie kasyn, natomiast kantony są odpowiedzialne za licencjonowanie i nadzór nad wszystkimi innymi grami losowymi. Monopol państwa na gry hazardowe jest więc zapisany w prawie.

Rynek hazardowy stale i szybko się rozwija, bo kasyno online Szwajcaria zyskuje coraz większą popularność wśród europejskich graczy. Duży popyt i udoskonalona technologia w świecie kasyn przemawiają za tym, że hazard online jest dziś jedną z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu dla wielu osób. Jednak licencja i status prawny kasyn w odniesieniu do hazardu w wirtualnych kasynach jest często nie do końca legalny, niejasny lub niejednoznaczny. Wynika to między innymi z faktu, że wielu dostawców kasyn jest międzynarodowych, czyli przyjmuje graczy z różnych krajów.

Jeśli szukasz najlepszego niemieckiego kasyna online, https://casino-online-germany.com/ jest właściwym miejscem dla Ciebie! Kasyna, które testujemy i polecamy pozwalają na łatwą grę na prawdziwe pieniądze, korzystanie z atrakcyjnych ofert bonusowych i oczywiście najlepszych slotów, stołów i kart!

Przed poleceniem kasyna online musimy być pewni jego bezpieczeństwa i uczciwości, wiarygodnych płatności, realistycznych warunków bonusowych oraz kompetentnej i uczciwej obsługi klienta. Niestety, od czasu do czasu natrafiamy również na podejrzane strony hazardowe, które nie spełniają przynajmniej jednego z naszych kryteriów. Dlatego umieszczamy kasyna, których nie uważamy za godne zaufania, na naszej czarnej liście. Oto najnowsze czarne owce :

Szczegółowo przeanalizowaliśmy najlepsze kasyna online. Oferta January 2023 zachwyca różnorodnymi grami, doskonałym współczynnikiem wypłat i atrakcyjnymi bonusami.

Aby pomóc naszym czytelnikom znaleźć najlepsze renomowane oferty na rynku, regularnie przeprowadzamy recenzje kasyn.

 

Nasz newsletter

Zarejestruj się aby otrzymywać nasz cotygodniowy planik. Akceptacja regulaminu oznacza zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Regulamin
Back to Top