Organizator
Fundacja Sto Pociech - od 10 lat działa na rzecz rodzin z małymi dziećmi i prowadzi na warszawskiej Starówce ośrodek wsparcia, profilaktyki i integracji.
Misją Fundacji jest wspieranie rozwoju zarówno dorosłych jak i dzieci. Wierzymy, że dzieciństwo to kluczowy okres w życiu, a jego jakość bezpośrednio zależy od kondycji rodzicielstwa w tym czasie. Działania Fundacji są zorientowane na profilaktykę, ponieważ uważamy, że wczesne wsparcie dane rodzinie najlepiej zapobiega dysfunkcjom i patologiom w późniejszych latach. Uczymy, jak być wystarczająco dobrym rodzicem, pomagamy w sytuacjach trudnych i w odkrywaniu wciąż na nowo radości z bycia rodzicami.
Inspiracją dla powstania projektu Konferencji jest podsumowanie 10 lat zbierania doświadczenia w obrębie wspierania rodziny.
Konferencja odbędzie się w siedzibie Fundacji:
Fundacja Sto Pociech
ul. Freta 20/24 a
00-227 Warszawa
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel: +48 530 494 027
Warsztaty odbywające się w ramach konferencji przygotował i poprowadzi Zespół Fundacji Sto Pociech:
-
Anna Ciupa
psycholog, kierownik Ośrodka Badań i Usług Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. W 1988 wraz z p. doc H.Olechnowicz stworzyły klub terapeutyczny dla dzieci z zaburzeniami emocjonalnymi, przy wsparciu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. U podstaw działania tego ośrodka przyjęto założenia wyprowadzone z teorii więzi Bowlbiego oraz założeń terapii niedyrektywnej doc H.Olechnowicz. Wykładowca studiów podyplomowych dla nauczycieli upowszechniających powyższe założenia.
-
Kasia Dołęgowska-Urlich
- absolwentka animacji kultury UW, socjoterapii i szkoły trenerów umiejętności psychospołecznych. Pomysłodawczyni i współzałożycielka "Stu Pociech". Mama Maćka, Hanki i Jaśka. Nie lubiła "siedzieć" z dziećmi w domu, za to niemalże od dzieciństwa marzyła o tym, że założy kółko gospodyń wiejskich, gdzie będzie pierze drzeć i śpiewać smętne piosenki, a jej dzieci będą się w tym pierzu radośnie tarzać. Z braku możliwości (Warszawa, brak gęsi) i z nadmiaru innych pomysłów (produkowanych leniwie i mimowolnie, za to pracowicie i gorliwie omawianych z Dorotą) zrodziło się "Sto Pociech".
W Stu Pociechach tworzy i prowadzi warsztaty psychoedukacyjne oraz grupy wsparcia i rozwoju dla rodziców. Wciąż zadziwia ją siła, jaką daje grupa. -
Magda Bylka-Górska
- Psychoterapeutka i trenerka umiejętności psychospołecznych. Ukończyła czteroletnią szkołę psychoterapii Krakowskie Centrum Psychodynamiczne, szkołę trenerów INTRA, Szkołę Treningu Grupowego oraz inne szkolenia z zakresu psychoterapii i pomocy psychologicznej. Od zajmuje się także focusingiem w psychoterapii. W Stu Pociechach prowadzi konsultacje psychologiczne, psychoterapię indywidualną oraz tworzy i prowadzi warsztaty i grupy wsparcia dla rodziców i profesjonalistów. Mama Julki, Jagody, Łucji i Ryśka.
- Od 1998 roku zajmowała się pomocą psychologiczną i terapią, a po urodzeniu pierwszej córki, doświadczając samej jak wielką przemianę przechodzi kobieta i cała rodzina, gdy przychodzi na świat dziecko, zaczęła przygotowywać pary do porodu w szkole rodzenia, wspierać kobiety w ciąży i rodziców małych dzieci - najpierw w Fundacji Rodzić po Ludzku. Na pierwszym spotkaniu w powstających Stu Pociechach wzruszyła się tym, że w ogóle takie miejsce istnieje, odetchnęła z ulgą i zapragnęła je współtworzyć.
-
Krzysztof Górski
- psychoterapeuta i trener. Absolwent Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW oraz Szkoły Psychoterapii INTRA. Pracował m.in.: z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi i osobami z wyzwaniami rozwojowymi oraz jako st. specjalista w dziale Rodziny i Młodzieży w PARPA. Obecnie prowadzi także psychoterapię indywidualną i par oraz grupę psychoterapeutyczną w ośrodkach Stowarzyszenie OPTA i SYWIRE. Szkoli i wspiera profesjonalistów. Od czasu do czasu marzy o zamieszkaniu z dala od miasta, a czy te marzenia zrealizuje - czas pokaże.
W Stu Pociechach tworzy i prowadzi warsztaty psychoedukacyjne dla rodziców i grupy wsparcia oraz prowadzi konsultacje psychologiczne dla dorosłych. Jako mąż i tata trzech córek wie, że bycie rodzicem obok szczęścia i radości niesie za sobą codzienne wyzwania. Jest przekonany, że bycie dobrym rodzicem zaczyna się od wyrozumiałości dla samego siebie: ”Wtedy gdy dobrze traktujemy siebie mamy więcej przestrzeni, cierpliwości i miłości dla naszych dzieci.” -
Janka Rykowska
- psycholog kliniczny dziecka. Przez pięć lat pracowała z młodzieżą autystyczną, a potem przez dziesięć lat była konsultantem w Instytucie Gallupa. Prowadziła sesje teambuildingowe, coaching silnych stron w oparciu o wyniki testu StrengthsFiner. Ukończyła Szkołę Treningu Grupowego, a także Szkołę dla Rodziców i wychowawców Joanny Sakowskiej. Od września 2014 w zespole psychoedukacji Stu Pociech współprowadzi warsztaty psychoedukacyjne i grupy wsparcia dla rodziców.
Mama trzech córek: Marylki , Hańci i Lulki.
-
Dorota Piszczatowska
- Absolwentka animacji kultury UW, ze specjalizacją pedagogiczną. Pomysłodawczyni i współzałożycielka "Stu Pociech".
Od urodzin Janka, potem Franka, a teraz Maryśki wciąż dziwi się, ile wyzwań i odkryć wynika z tego, że duży człowiek musi się dogadać z małym człowieczkiem, a mały z dużym. W tym zadziwieniu, raz po raz wpada na różne pomysły, potem w różne frustracje, a potem na jeszcze lepsze pomysły. Część z nich realizuje w Stu Pociechach, wymyślając dla dzieci i rodziców wydarzenia i warsztaty artystyczne, edukacyjne, przyrodnicze oraz swoje ulubione - z lekka wariackie i po prostu radosne. -
Marta Ryng
- Z wykształcenia psycholog, absolwentka studiów podyplomowych “Wczesna Interwencja: Pomoc dziecku i Rodzinie”. Ukończyła szkolenia Akademii Komeńskiego z zakresu „Metody projektów badawczych”, oraz „Obserwacja i dokumentacja rozwoju dzieci”, oraz kurs Pedagogiki Marii Montessori. W Fundacji Sto Pociech od 5 lat współtworzy projekt "Brykamy bez mamy" oraz inne zajęcia adresowane dla najmłodszych. Fascynuje ją dziecięca różnorodność i nieprzewidywalność dziecięcych pomysłów. Mama Frania, Stasia, Marysi i Józka.
-
Monika Hofmokl-Ostrowska
- Z wykształcenia geoekolog, skończyła także studia komplementarne z Ochrony Srodowiska na UW. Współpracowała m.in. z Biurem Planowania Rozwoju Warszawy oraz NFOŚ. Ukończyła szkolenia Akademii Komeńskiego z zakresu „Metody projektów badawczych”, oraz „Obserwacja i dokumentacja rozwoju dzieci”, oraz kurs Pedagogiki Marii Montessori. Od 2007 roku w Fundacji Sto Pociech tworzy i prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci i ich rodziców. Opiekuje się stupociechową księgarenką. Mama dwójki dzieci. Pasjonatka fotografii, tańca, literatury i rękodzieła. Lubi poznawać ludzi i świat.
-
Karolina Wojno
- z wykształcenia pedagog i reedukator, a także chemik i ekolog. Od 2005 roku jest mamą Mikołaja, a od 2007 roku Natalki. Ukończyła szkolenia Akademii Komeńskiego z zakresu „Metody projektów badawczych”, oraz „Obserwacja i dokumentacja rozwoju dzieci”, oraz kurs Pedagogiki Marii Montessori. W Fundacji Sto Pociech współtworzy zajęcia „Brykamy bez mamy” oraz inne projekty, zarówno dla maluchów jak i dzieci starszych. Praca w Fundacji sprawia jej nieskrywaną przyjemność i wciąż uczy, że przy odrobinie wyobraźni wszystko jest możliwe. W wolnym czasie lubi chodzić po górach, robić zdjęcia, oglądać dobre filmy, czytać książki oraz zajmować się wszelkiego rodzaju rękodziełem.
-
Katarzyna Dulniak
- z wykształcenia pedagog opiekuńczo - socjalny oraz plastyk o specjalności charakteryzator teatralno-filmowy. Jest terapeutą ręki. Prowadzi zajęcia plastyczno-ceramiczne z dziećmi autystycznymi oraz z porażeniem mózgowym. W Fundacji współtworzy projekt "Brykamy bez mamy", a także prowadzi cykle zajęć weekendowych. Mama Rysia i Sebastiana.
Bardzo lubi myśl Janusza Korczaka:
„Dziecko chce być dobre,
Jeśli nie umie - naucz
Jeśli nie wie - wytłumacz
jeśli nie może - pomóż."