Jak prowadzić grupę ojców? szkolenie trenerskie

Jeśli...

- jest Ci bliska kwestia ojcostwa;
- jesteś mężczyzną, który pracuje lub chce pracować z grupami;
- chcesz  prowadzić grupy rozwoju i wsparcia oraz warsztaty dla mężczyzn/ojców...

to zapraszamy Cię na warsztat trenerski dzięki któremu:
- poznasz specyfikę prowadzenia grup wsparcia i rozwoju dla ojców,
- nauczysz się prowadzić Grupę Ojców wg. modelu pracy z ojcami Fundacji Sto Pociech
- wymienisz doświadczenia związane z pracą z mężczyznami i rodzicami w gronie profesjonalistów,
- będziesz miał okazję doskonalić się w roli trenera,
- poznasz rolę prowadzącego ojcowskie grupy,
- doświadczysz energii i siły płynącej ze spotkania w męskim gronie.

Podczas warsztatów:
- poznasz istotę, program i strukturę Grupy Ojców,
-doświadczysz metod i ćwiczeń sprawdzonych w pracy z mężczyznami,
- będziemy czerpać z bogatych doświadczeń w prowadzeniu grup dla mężczyzn tak abyś sam wykorzystał je w prowadzeniu własnej grupy czy warsztatu.

Ukończenie warsztatu daje możliwość prowadzenia grup oraz warsztatów dla ojców i uzyskania rekomendacji Fundacji Sto Pociech w tym zakresie.

Termin
12-14 kwietnia oraz 31 maja-2 czerwca
piątek 17.00-20.00 sobota godz. 9.00-17.00, niedziela godz 9.00-14.00

Miejsce: Fundacja Sto Pociech

Cena : płatność w dwóch ratach po 650 zł przy jednorazowej wpłacie cena 1150 zł

Aby zarezerwować miejsce na warsztacie należy wypełnić formularz i czekać na potwierdzenie mejlowe.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przy zgłoszeniu prosimy podać krótką informację o sobie oraz swojej motywacji do uczestnictwa w tym warsztacie.

Więcej informacji Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prowadzący:


Krzysztof Górski
Trener, psychoterapeuta, socjolog; absolwent: Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW, Szkoły psychoterapii INTRA i wielu szkoleń z zakresu pomocy psychologicznej i pracy z grupą. Certyfikowany terapeuta Focusing Institute w Nowym Jorku. Od kilkunastu lat wspiera rodziców w rozwoju. Członek zespołu Fundacji Sto Pociech, Gabinetu Opta+, współpracownik Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę oraz Szkoły Psychoterapii INTRA. Lider zespołu pracującego z ojcami w FSP. Współtwórca programów dla ojców: Grupa Ojców, Skuteczny Tata, Ojcowskie Spotkania, Być ojcem Być sobą i itp. Współautor i realizator warsztatów psychologicznych i grup wsparcia dla rodziców w Fundacji Sto Pociech (Moje dziecko mnie złości, Strefa mocy; Asertywność dla rodziców), dla par (Rodzice na Randkę, Jak się dobrze kłócić?) i innych . Prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową dorosłych. Pracuje w nurcie psychologii humanistycznej, łącząc podejście skoncentrowane na osobie z pracą z ciałem oraz Terapią Skoncentrowaną na Emocjach (EFT); szkoli i wspiera profesjonalistów w pracy z ojcami i rodzicami; Współtwórca programu Szkoła prowadzenia grup wsparcia przy FSP. Mąż, tata trzech córek i syna.

Maciej Chodorek
Psychoterapeuta zorientowany psychoanalitycznie i socjolog. Ukończył: czteroletnie Studium Terapii Rodziny organizowane przez Stowarzyszenie OPTA, studia podyplomowe na kierunku socjoterapia i terapia pedagogiczna WSNS Pedagogium. Od 2016 roku szkoli się w Psychoanalitycznej Szkole Psychoterapii przy Polskim Towarzystwie Psychoterapii Psychoanalitycznej. Jest członkiem - kandydatem tegoż Towarzystwa. Ukończył również kurs Mentalization – Based Treatment: Basic Training w Anna Freud National Centre for Children and Families w Londynie.
Posiada wieloletnie doświadczenie pracy zarówno z dziećmi, młodzieżą, jak i dorosłymi, szczególnie ojcami. Przez ponad dziesięć lat był związany ze Specjalistyczną Poradnią OPTA, gdzie zaczął pracować z ojcami. Od 2012 roku współpracuje z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę / dawniej Fundacja Dzieci Niczyje, gdzie prowadzi psychoterapię indywidualną, konsultacje wychowawcze, warsztaty i grupy wsparciowo – terapeutyczne.  Jest współtwórcą warsztatu "Być ojcem, być w związku i pozostać sobą" i "Tata, dziecko i uczucia". Współpracuje również z Fundacją Sto Pociech przy grupach i warsztatach dla ojców. Ma doświadczenie pracy z rodzicami w ośrodkach dla uchodźców. Szkoli profesjonalistów w zakresie pracy z ojcami oraz rozumienia ich roli.


Czym jest Grupa Ojców?
To spotkaniowa cykliczna grupa wsparcia i rozwoju skierowana do mężczyzn prowadzona w Fundacji Sto Pociech od 2011 r. W trakcie grupy ojcowie wymieniają doświadczenia dotyczące bieżących ważnych spraw: rodzicielstwa, bycia w związku, relacji z samym sobą. Czerpią wiedzę z doświadczeń innych uczestników oraz z relacji z ważnymi mężczyznami i swojego ojca. Uczestnicy grupy doświadczają poczucia męskiej wspólnoty i wzajemnego wsparcia.

Uczestnicy o Grupie Ojców:
Sposób prowadzenia warsztatów pozwolił w bezpiecznej atmosferze na otwarcie się i osobistą rozmowę bez oceniania i komentarzy, co było ogromnym plusem tych spotkań.
Warsztaty skończyłem jako ten sam człowiek, ale uzbrojony w arsenał składający się z wiedzy, przemyśleń i umiejętności; z nowym pozytywnym podejściem do ojcostwa. (Gabriel)
Warto uczestniczyć w grupie ojców choćby dla tego, niezwykłego dla dzisiejszych czasów, poczucia męskiego braterstwa. Kiedyś faceci jednoczyli się wokół ogniska, chorągwi lub innej "męskiej sprawy". A chyba nie ma bardziej męskiej sprawy niż ojcostwo (Konrad)
Gorąco polecam Grupę Ojców! Otwiera ona głowę na wiele ważnych spraw w byciu ojcem, synem i partnerem. (Adam)

Nasz newsletter

Zarejestruj się aby otrzymywać nasz cotygodniowy planik. Akceptacja regulaminu oznacza zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Regulamin
Back to Top