Wioska - grupa dla matek

"Potrzebna jest cała wioska, żeby wychować jedno dziecko.”

To wiadomo. Tylko skąd wziąć całą wioskę?

Niepokój, poczucie osamotnienia, przytłoczenie ogromem zadań i decyzji, a do tego zmęczenie to chleb powszedni rodziców. Na zmęczenie nie mamy lekarstwa, ale na całą resztę lekarstwem jest Wioska. Zapraszamy na grupę dla matek. Bądźmy razem, korzystajmy ze swoich doświadczeń, słuchajmy się nawzajem i uczmy od siebie. Dzielmy się trudami i śmiejmy się razem. Zróbmy sobie Wioskę :)

Bardzo często młodzi rodzice są zdani na siebie. Rodzice rodziców albo mieszkają daleko albo pracują. Nawet jak chętnie pomagają, to wpadają w konkretnych godzinach. Siostry, bracia, wujkowie i ciotki, przyjaciółki, kumple też gdzieś są, ale niekoniecznie dość blisko.
O byciu razem z innymi,  o rzeczywistej pomocy płynącej z tego, że nie jest się samemu w domu często można jedynie pomarzyć. Poza tym będąc cały dzień z małymi dziećmi w domu, po prostu chciałoby się pogadać z kimś bez ocen, rad, bez licytacji, kto jest dzisiaj bardziej zmęczony. Otworzyć przed kimś nie tylko gębę, ale i serce :) 

A kiedy dzieci są starsze, takie przedszkolne lub szkolne może łatwiej nam o kontakty z innymi dorosłymi, ale wcale nie tak łatwo spotkać się naprawdę. Nie jest łatwo znaleźć ludzi, którym zaufamy na tyle, że będziemy mogli powierzyć im nasz niepokój o dzieci, naszą bezradność; takich, którzy nie będą nam radzić albo się z nami porównywać. Po spotkaniu, z którymi będzie mam trochę lżej żyć.  

Prowadzenie: Katarzyna Gałązka i Marta Król-Szczepkowska

Grupa składać się będzie z 12 cotygodniowych spotkań po trzy godziny.

Bedziemy się spotykały w czwartki od godziny 10:00 - 13:00, grupa ruszy prawdopodobnie 29 lutego

WIOSKA DLA MATEK DZIECI SZKOLNYCH

Zapraszamy Cię jeśli masz dzieci w wieku szkolnym - podstawówkowym, albo choć jedno z nich chodzi już do szkoły podstawowej.

Udział w grupie jest darmowy, projekt wspołfinansuje m.st. Warszawa. Zachęcamy uczetników do wspłacenia darowizny na rzecz Fundacji Sto Pociech.

 

Na spotkania można przyjść z dzieckiem do 6 m.ż.                                                                                                                   
 

Aby zarezerwować miejsce w grupie należy wypełnić  formularz i wysłać informację o zapisie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.l.

 Przed kwalifikacją do grupy konieczne jest odbycie konsultacji – prowadzące zaproponują termin.

 

Uczestniczki poprzednich edycji Wioski piszą co im dał udział w grupie:

"Udział w Wiosce pozwolił mi na wypowiedzenie niewypowiedzianych od dawna uczuć w bezpiecznej atmosferze wzajemnej troski i ztozumienia." 
"Doświadczenie kobiecego kręgu pozwoliło mi zobaczyć więcej światła w życiu. Jednocześnie zyskałam nieco bogatsze spojrzenie na otaczające mnie kobiety. Oswoiłam niejako na nowo relacje z nimi. Pojawiła się nadzieja, że współpraca a nie rywalizacja są możliwe. :)"
"Poczucie siły, więzi z innymi kobietami, poczucie, że nie jestem sama,że inne dziewczyny też zmagają się z podobnymi problemami." 
"Możliwość wygadania myśli, które kłębiły się w głowie. Pozwoliłam sobie na płacz i oczyszczenie. Zobaczyłam jak inne kobiety dbają o siebie i bliskich- było to inspirujące."
"Czas dla mnie, abym zobaczyła siebie w moim rodzinnym zabieganiu dbania o wszystkich dookoła. Nowe znajomości. Bezpieczną przestrzeń do wyrażania swoich emocji. Możliwość lepszego zrozumienia siebie."
"Pobycie w atmosferze zaufania z innymi kobietami, zobaczenie bardzo wielu perspektyw i doświadczeń, bycie zamiast działania, obserwowanie siebie samej w procesie grupowym, zobaczenie w sobie też trudnych rzeczy." 

 

Czym jest grupa możecie przeczytać w wywiadzie, którego udzialiły Katarzyna Dołęgowska-Urlich i Janka Rykowska 

https://hellomama.pl/rodzice/grupa-wsparcia-katarzyna-dolegowska-urlich-i-janka-rykowska-z-fundacji-sto-pociech/

 

Regulamin uczestnictwa 

Nasz newsletter

Zarejestruj się aby otrzymywać nasz cotygodniowy planik. Akceptacja regulaminu oznacza zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Regulamin
Back to Top