Grupy Zabawowe: Turlaki i Dreptaki 2023/24

ZAPISY

Wszystkie informacje podane są na stronie zapisy >>

Grupy w roku 2023/24 oraz opłaty i zasady organizacyjne zajęć:

TURLAKI 6-11 mż >>

DREPTAKI 12-16 mż>>

DREPTAKI od 17 mż>>

Kontakt: w sprawach zapisów, opłat, listy rezerwowej prosimy pisać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O ZAJĘCIACH

Małe dzieci potrzebują dużo czasu aby poczuć się bezpiecznie i dopiero potem ruszyć w pełne, radosne odkrywanie świata. Warto brać udział w zajęciach od jesieni do czerwca, aby doświadczyć procesu budowania się grupy, tworzenia  więzi z innymi dorosłymi, z innymi dziećmi, przyjemności oglądania rozwoju swojego (i nie tylko) dziecka. Ale czasem nie ma takich mozliwości, wtedy zapraszmy na takie dołaczenie do grupy jakie jest dla Was możliwe, choć wiemy, że 4 kolejne zajęcia to minimum aby móc ocenić czy to formuła zajęć sprawdzi się dla Twojego maluszka.

Czym są grupy zabawowe:

Grupy zabawowe powstały z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Spotykamy się, aby wesprzeć maluchy w rozwoju, wzmocnić ich sprawstwo, poczucie mocy, zaspokoić głęboką ciekawość świata, dać szansę na pierwsze spotkania i wspólne zabawy z innymi dziećmi.

Grupy zabawowe powstały, aby wesprzeć Rodziców w ich rodzicielstwie, umocnić w nowej roli społecznej, ułatwić spotkania z innymi dorosłymi, którzy są na podobnym etapie życia. A przede wszystkim - aby pogłębić swoją wieź z dzieckiem, zobaczyć je w różnych nowych sytuacjach, zainspirować się pomysłami na wspólny, domowy czas. Aby oderwać się od codziennej gonitwy, być tu i teraz, tylko dla dobrej zabawy. Dlatego na spotkania zapraszamy dziecko z Mamą lub Tatą.

grupazabawowaJak się bawimy:

Każde spotkanie przebiega w ustalonym porządku, na który składają się stałe elementy i elementy zmienne. Stała struktura zajęć daje maluchom bezpieczeństwo - tak bardzo potrzebne w tym wieku, pozwala przewidzieć, co nastąpi po sobie. Animowane przez prowadzącego zabawy dają możliwość zebrania nowych doświadczeń sensorycznych.

Sala, w której odbywają się zajęcia, ma tak zaaranżowaną przestrzeń, aby swobodnie w niej eksperymentować, każdym zmysłem doświadczać otaczającą rzeczywistość, bawić się bezpiecznie, ale i twórczo.

Bawimy się różnymi materiałami naturalnymi, w dużych ilościach, nie bojąc się bałaganu. Przesypujemy mąkę, przelewamy wodę, podświetlamy liście, układamy drogę z kamieni i gałązek, robimy piaskowe babki, układamy podmorskie światy z muszli.

Zapraszamy Was serdecznie do wspólnego, radosnego ugniatania, szeleszczenia, grzechotania, przesypywania, układania, rozwalania, turlania, fikania, brykania, chowania się i szukania.

Grupy zabawowe istnieją w Fundacji Sto Pociech od 2009 roku i są prowadzone wg naszych autorskich pomysłów.

Zajęcia prowadzi zespół edukacyjny Fundacji Sto Pociech, który w fundacji realizuje również wiele innych projektów: Monika Sejbuk, Marta Ryng, Asia Soja, Małgorzata Kędzierzawska.

Prace zespołu supewizuje Katarzyna Dołegowska-Urlich

Rodziców z dziećmi od urodzenia do 10 miesiąca zapraszamy na grupę dla mam i maluszków Urodziłam Życie.

 

Nasz newsletter

Zarejestruj się aby otrzymywać nasz cotygodniowy planik. Akceptacja regulaminu oznacza zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Regulamin
Back to Top