Gordonki z Abrakadabra

Mamy OGROMNĄ przyjemność zaprosić Was na cotygodniowe muzyczne spotkania.

Zajęcia gordonowskie czyli gordonki to spotkania, które mają na celu otoczenie Twojego dziecka muzyką od pierwszych miesięcy życia. W trakcie zajęć korzystamy z różnych dodatków, które wspomagają poczucie muzyki przez ruch – piłki, kolorowe chustki, wstążki, woreczki gimnastyczne, poduszki, chusta klanza. Słuchamy i powtarzamy dźwięki głosem, skupiając się na audiacji czyli rozumieniu muzyki i myśleniu muzycznym. Dzięki tym zajęciom Twoje dziecko będzie miało w przyszłości większą wrażliwość, wyobraźnie, łatwość w uczeniu się języków oraz umiejętności matematyczne. Czyli lewa półkula zaopiekowana ;)

IMG 1169

Śpiewamy piosenki i rytmizujemy wierszyki w różnorodnych skalach i metrum, co oznacza, że razem z nami rozwinie się także rodzic.

To tez wspaniały i cenny czas dla więzi między  opiekunem a dzieckiem. Zapraszamy też rodzeństwa (na drugie dziecko 50% zniżka).

Zapraszamy na pierwsze zajęcia adaptacyjne a potem do regul;arnego bycia i kupna miesięcznych karnetów.

Metoda  wykorzystywane podczas zajęć oparta na Teorii Uczenia Się Muzyki Edwina Eliasa Gordona, Carla Orffa.

Konkrety:

- spotkanie w każdy wtorek,

-10:15-11:00 dla dzieci 0-1,5 roku z opiekunem 

-11:15-12:00 dla dzieci 1,5- 3 lata z oiekunem

- koszt zajęć pojedynczych to 60 zł, karnetu 60x ilość wtorków w miesącu

- bietu można kupić przed zajeciami u prowadzącej lub na ekobilecie

- zapisy i informacje dodatkowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Za całością wydarzeną stoją dwie osoby z Abrakadabra:

Marianna Janicka – skrzypaczka, improwizatorka, kompozytorka muzyki filmowej jak i teatralnej, certyfikowana instruktorka prowadzenia zajęć zgodnie z teorią uczenia się muzyki E. E. Gordona, magister sztuki (kończyła University of Brighton orz Goldsmith College w Londynie) artystka i mama.

Alicja Boratyn - polska piosenkarka i autorka tekstów. Karierę rozpoczęła w 2005 roku w młodzieżowym zespole Blog 27 wykonującym muzykę pop. W 2007 roku wydała solowy album Higher, a następnie zaczęła występować w zespołach Wicked Giant, New People oraz Ala Zastary, tworzących muzykę ukierunkowaną bardziej na pop-rock i indie pop. Flecistka i ukochana ciocia. 

fa144248 e134 4b64 9ea3 0e80ea8c2fcd

Zapraszam do wspólnego muzykowania!

 

Nasz newsletter

Zarejestruj się aby otrzymywać nasz cotygodniowy planik. Akceptacja regulaminu oznacza zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Regulamin
Back to Top