Opłaty i zasady organizacji zajęć LEŚNE SZPERAKI RODZINNE 2023/24

1. Organizacja zajęć

Spotkania odbywają się w tych samych godzinach i w tym samym dniu tygodnia przez cały cykl, w siedzibie Fundacji Sto Pociech przy ul. Freta 20/24a w Warszawie. Zajęcia prowadzone są w stałej grupie uczestników do 20 dzieci wraz z rodzicami. W przypadku rezygnacji któregoś z uczestników, do grupy może dołączyć nowe dziecko.

2. Wiek dzieci

Zapraszamy dzieci od ok. 2 do 4-5 lat, które jeszcze potrzebują obecności rodziców, aby poczuć się bezpiecznie w nowym miejscu i dobrze się bawić. Jeśli dziecko nie ma jeszcze 2 lat, ale rodzinnie lubicie spędzać dużo czasu w przyrodzie, nie starszne Wam jesienno-zimowe warunki pogodowe, dziecko lubi być w ruchu i nie marznie szybko przy niskich temperaturach - możemy wyjatkowo przyjąć też dzieci troszkę młodsze.

3. Przestrzeń i struktura zajęć

Rodzinne leśne szperaki odbywają się w naszej ogrodowej pracowni. Przez cały rok, niezależnie od pogody, bawimy się w terenie.

Należy być przygotowanym na każde warunki pogodowe, przydadzą się zarówno ciepłe ubranka (mamy dużo cienia nawet latem), ochrona od deszczu, a zimą bardzo ciepłe nieprzemakalne kombinezony i kurtki. Działamy w ogrodzie przez cały rok, także w miesiącach zimnych. W przypadku deszczu czy śniegu również zostajemy w ogrodzie - bądźcie więc gotowi na działanie zgodnie ze zdaniem: "nie ma złej pogody, jest tylko złe ubranie". W miarę możliwości szykujemy wtedy zakątki tematyczne pod zadaszeniami (np. altana, wiata, czerwony domek). Gdyby warunki pogodowe były bardzo trudne lub niebezpieczne mamy możliwość schowania się w budynku, jednak staramy się tę możliwość wykorzystywać w ostateczności:) W budynku będziemy korzystać z szatni oraz z toalet na poziomie -1.

Stałe elementy zajęć to krąg powitalny, śniadanie, wspólne działanie, krag pożegnalny i sprzątanie.

 4. Dorosły towarzyszący dziecku

Na zajęciach dzieciom towarzyszy ten sam rodzic (lub wyznaczony przez rodzica opiekun), wprowadzony w obowiązujące zasady. Rodzice są obecni w ogrodzie przez cały czas trwania zajęć - mogą  brać udział w proponowanych aktywnościach lub wspierać dziecko tylko swoją cichą obecnością, mogą też nadrabiać zaległości towarzyskie w gronie dorosłych:) Podczas zajęć rodzice są odpowiedzialni za bezpieczeństwo swojego dziecka i dbają o bezpieczeństwo innych dzieci. Swoją uważnością na potrzeby wszystkich uczestników zajęć, otwartością na współdziałanie i serdecznością współtworzą zajęcia. W tym m.in: pomagają w ogarnięciu terenu i ew. sal po zajęciach.

5. Grafik w roku 2023/24 i opłaty:

Planujemy 37 spotkań w PONIEDZIAŁKI godz. 10.00-13.00

Opłata za cały cykl wynosi: 2405zł płatne w następujących częściach: 200zl wpisowe + 3 wpłaty semestralne po 735zł (płatne do 10.09, 10.11 i 10.01).

6. Sposób i terminy płatności:

Żeby uczestniczyć w zajęciach trzeba:

1. Zapłacić wpisowe w wysokości 200 zł w systemie płatności on-line >>>  Regulamin opłat >>  Przy zapisie obowiązuje kolejność zgłoszeń. Wpisowe pokrywa koszt 3 pierwszych zajęć, w czasie których możecie się zorientować czy ta grupą Wam pasuje:) 

2. Najpóźniej po 3 zajęciach 25.09 prosimy o deklarację czy zostajecie w grupie, jeśli tak to prosimy o opłatę semestralną za pierwszą część cyklu. Płatności można dokonać przelewem na konto nr: 40 1140 2004 0000 3302 7517 3558, w tytule przelewu proszę napisać LS3 / imię i nazwisko dziecka

7. Stan zdrowia dziecka i opiekuna

Na zajęcia przychodzą tylko zdrowe dzieci i opiekunowie, bez objawów jakiejkolwiek infekcji (w tym kataru, kaszlu). W uzasadnionych przypadkach (np. alergia objawiająca się katarem) uczestnictwo w zajęciach jest możliwe, ale po uprzednim przedstawieniu braku przeciwwskazań do przebywania w grupie. Rodzice zobowiązani są do natychmiastowego poinformowania prowadzącego zajęcia i rodziców z grupy, o zachorowaniu dziecka bądź opiekuna na jakąkolwiek chorobę, która może mieć wpływ na zdrowie reszty grupy.

Rodzice i opiekunowie zobowiązują się do przestrzegania zasad i obostrzeń związanych z ograniczeniem rozprzestrzenia się COVID zgodnie z aktualnymi wytycznymi

8. Ochrona danych osobowych

Aby zapisać się na zajęcia Fundacji Sto Pociech niezbędne jest podanie danych osobowych opiekuna: imienia, nazwiska, numeru telefonu i adresu mailowego, oraz danych osobowych dziecka: imienia, nazwiska i daty urodzenia. Pana/Pani dane osobowe oraz dane osobowe dziecka będą przetwarzane na mocy umowy o świadczeniu usług w celu zapisania do grupy i kontaktu w sprawach związanych z organizacją zajęć.

Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Fundacja Sto Pociech z siedzibą w Warszawie ul. Freta 20/24a. Kontakt z administratorem można uzyskać pod adresem mailowym  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., jak również pod numerem telefonu 530 494 027.
Dane będą przetwarzane do końca roku kalendarzowego, w którym kończą się zajęcia. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich poprawiania, sprostowania, ograniczenia przetwarzania oraz usunięcia. W celu zmiany danych osobowych należy przesłać informację o dokonywanej zmianie na adres administratora: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do zapisu na zajęcia.

9. Dokumentacja fotograficzna

W trakcie zajęć mogą być wykonywane zdjęcia do celów dokumentacyjnych i promocyjnych Fundacji Sto Pociech, do publikacjach na stronie internetowej www.stopociech.pl, na stupociechowym facebooku, instagramie, do szkoleń i prezentacji itp.

7. Akceptacja zasad organizacji zajęć i regulaminu

Rodzic, wpłacając wpisowe za zajęcia, akceptuje zasady organizacji zajęć. Rodzic powierzajac opiekę nad dzieckiem opiekunowi, zobowiązuje się do zapoznania opiekuna z zasadami organizacyjnymi.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasz newsletter

Zarejestruj się aby otrzymywać nasz cotygodniowy planik. Akceptacja regulaminu oznacza zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Regulamin
Back to Top